עצירות

קושי בדפיקציה, או זמן ארוך בין דפיקציות, עצירות יכולה להיות אקוטית או כרונית. גם מצב שבו יש כל יום יציאה אבל קשה להוצאה זו עצירות.
ההתבטאויות של העצירות יכולות להיות רבות, היציאה יכולה להיות פעם ביומיים עד פעם בשמונה ימים, כמות הצואה יכולה להיות פחותה, לרוב העצירות תלווהבנפיחות בטנית, כאבי ראש , מלאות בראש, תאבון ירוד, עצבנות, אינסומניה (נדודישינה), ולאורך זמן גם טחורים. יכול להתווסף לעצירות ריח רע מהפה (הליטוזיס), דם בצואה, הזעה, קוצר נשימה ודפיקות לב מואצות (פלפיטציות). הופעת העצירות יכולה להיגרם עקב התקררות , תזונה לא מאוזנת, ישיבה ארוכה לאורך זמן ללא תנועה(אצל אנשים מבוגרים),גוף חלש.רפואה סינית מחלקת את הסיבה לעצירות על פי חום, קור, חולשה של אנרגית הגוף צ’י, חסימת צ’י וחסר יין ודם.

חלק מטיפול בתופעת העצירות כולל איזון אנרגיה הקיבה שחרור תקיעות דם

והזרמה תקינה ותנועתיות בבטן.

מקרה שטופל: בחורה צעירה שהייתה בתקופה לחוצה באה לטיפול בשל עצירות קשה שהפריעה לה בתפקוד היום יומי יש לציין שהיא לא לוקחת משלשלים וגם ניסתה חומרים טבעיים למיניהם בטיפול בה איזנתי את אנרגית הקיבה והמעיים שחרחרתי את הכבד והיא יצאה מהטיפול בתחושת רוגע ודיווחה לי למחרת שחל שיפור במצבה.בתוספת של תזונה נכונה לעצירות היא הצליחה להיכנס יותר לשירותים ולהיות רגועה יותר ומשוחררת.